Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

شهروندان با ورود به سامانه قادر خواهند بود مواردی را که به ثبت رسانده‌اند را مشاهده و آن‌ها را پیگیری کنند.

با کلیک بر روی هر یک از گزینه‌های مشخص شده شهروند به فرم پیگیری موارد راه می‌یابد.

در این فرم شهروند لیست موارد ثبت شده خود را مشاهده می‌کند. در صورتی که تعداد موارد ثبت شده زیاد باشد، شهروند با کلیک بر  می‌تواند از طریق پنل باز شده به جستجو در بین موارد بپردازد. 

جهت مشاهده کامل اطلاعات مورد و اطلاع از روند رسیدگی به مورد شهروند باید بر روی آیکن  کلیک نماید. در فرم باز شده (استعلام آخرین وضعیت) کاربر در نگاه اول آخرین رویداد ثبت شده برای مورد و خلاصه اطلاعات مورد را مشاهده می‌نماید. برای مثال شکل زیر موردی را نشان می‌دهد که به تازگی به ثبت رسیده و تاکنون هیچ اقدامی بر روی آن صورت نگرفته است.

در شکل زیر نمونه‌ای از آخرین رویداد ثبت شده جهت اطلاع شهروند را مشاهده می‌کنید.

ارجاع کار به شهروند

ممکن است در طول روند رسیدگی به موارد ثبت شده نیاز باشد شهروند کاری را انجام دهد، مثلا  مدارکی ارسال یا تکمیل کند یا این که نظر خود را درباره نحوه رسیدگی اعلام کند. در این صورت در فرم پیگیری موارد آن مورد به صورت بولد شده نمایش داده خواهد شد.

هم‌چنین قسمت دیگری تحت عنوان کارهای شما به فرم استعلام آخرین وضعیت اضافه خواهد شد و شهروند می‌تواند با کلیک بر روی لینک چشمک‌زن مشاهده پاسخ سازمان از درخواست سازمان اطلاع پیدا کرده و آن را به انجام برساند.

شهروند باید به فیلد مهلت اقدام توجه کند و کار خواسته شده را قبل از اتمام آن به انجام رساند.

شهروند جهت انجام کار بر روی لینک مشاهده پاسخ سازمان کلیک کرده و در قسمت اقدام شهروند، کار مربوط به خود را انجام خواهد داد. معمولا در این فرم اقدام قبلی بر روی مورد نیز نمایش داده می‌شود که این امر بستگی به تصمیم مدیر سامانه دارد.

برای مثال در شکل بالا اقدامی تحت عنوان تکمیل اطلاعات برای شهروند تعریف شده که شهروند با کلیک بر روی آن فرم زیر مواجه خواهد شد. لازم به ذکر است که تمامی اقدامات تعریف شده برای شهروند حاوی  فیلد پیوست می‌باشند و بودن یا نبودن سایر فیلدها با تصمیم مدیر سامانه است.

نکات تصویر بالا :

1- توضیحات اجباری است و حتما باید وارد شود.

2- راهنمای پیوست، این راهنما حداکثر حجم و حداکثر تعداد و نوع فایل‌های آپلود را مشخص می‌کند. شهروند باید دقت کند فایلی که آپلود می‌کند از این قوانین تبعیت کند.

3- برای آپلود فایل شهروند باید بر روی دکمه افزودن فایل کلیک کند. با هر بار کلیک می‌تواند فایل جدیدی را آپلود کند به شرط این که از حداکثر حجم و تعداد مشخص شده در راهنما تخطی نکند.

4- پس از وارد کردن فیلدهای مورد نیاز با کلیک بر روی دکمه ثبت اقدام کار خود را به انجام می‌رساند.

5- با کلیک بر روی آیکن ضربدر فرم بسته خواهد شد.

6- با کلیک بر روی آیکن منفی فرم در گوشه سمت چپ تصویر به حالت کوچک شده (minimize) در می‌آید. همانند تصویر زیر.

  • در حالت minimize نیز با کلیک بر روی آیکن مربع فرم به حالت قبلی باز می‌گردد.
  • همچنین با آوردن نشانگر موس بر روی سریرگ فرم اقدام (قسمت مشکی رنگ) می‌توان فرم در قسمت‌های مختلف صفحه جابه‌جا نمود.

مجموع این امکانات به خاطر تسهیل در انجام کار (مثلا خواندن اطلاعات مورد نیاز در قسمت اقدام پیشین و ... ) به سامانه اضافه شده است.

  • No labels